ДЗЕНЬ РОДНАЙ МОВЫ

ДЗЕНЬ РОДНАЙ МОВЫ

Сёння 21 лютага у нашай краіне адзначаецца Дзень роднай мовы.

А ці ведаеце Вы, што беларуская мова прызнаная ЮНЭСКА другой у свеце па мілагучнасці пасля італьянскай! Беларусы маюць дзве дзяржаўныя мовы — рускую і беларускую, але, нягледзячы на тое, што большасць грамадзян рэспублікі размаўляюць па-руску, менавіта беларуская мова з'яўляецца нашай спрадвечнай, матчынай мовай.

Любоў і павага да роднай мовы выхоўваецца з маленства. Таму адна з галоўных задач дашкольнай адукацыі – далучаць выхаванцаў да багацця беларускай мовы, пашыраць слоўнікавы запас, фарміраваць каштоўныя адносіны да яе. Так нашы выхавацелі сёння праводзілі тэматычныя заняткі і бяседы, у якіх разам з дзецьмі успомнілі самыя ласкавыя словы для кожнага чалавека. Старшыя  группы замацавалі і прадстаўленне аб дзяржаўных сімвалах.